Отборът на Олимпик (Марсилия) сложи край на серията си от тежки поражения. След 1:4 от Монако и 1:3 от Лион, селекцията на Руди Гарсия живна след успех с 5:1 на 13-ия във временното класиране Монпелие. По този начин ОМ се върна в борбата за участие в европейските клубни турнири, събирайки точков актив от 33 пункта. Към днешна дата марсилци заемат петото място в Лига 1.

Двубоят на "Стад Велодром" ще бъде запомнен и с дебюта на новото попълнение Патрис Евра, който се представи на много високо ниво.

Снимка 275747

Домакините си подсигуриха успеха още преди почивката, когато резултатът вече бе класически. Тон за победата даде Бафе Гомис в 4-ата минута. Таранът получи подаване от Реми Кабела, справи се с двама защитници и майсторски реализира 11-ото си попадение от началото на кампанията.

Упражнението се повтори и в 19-ата минута, когато чудесна импровизация от страна на Кабела намери Гомис, който отблизо разстреля Пионер.

В 38-ата минута класиката вече беше факт. Флоран Товен центрира от пряк свободен удар, отбраната на Монпелие не игра ориентирано и подари коженото кълбо на Роландо, който от нестандартна позиция направи 3:0.

Снимка 275749

През втората част бившия тим на Оливие Жиру стигна едва до един почетен гол, който направи поражението им малко по-почетно. С перфектен гол от фаул блесна Бодебуз, който буквално препарира Йоан Пеле.

До края остана време и Бафе Гомис да оформи своя хеттрик. Това се случи в 77-ата минута, след като Флоран Товен падайки подаде към непокрития таран, за който беше детска игра да отбележи в опразнената врата.

Крайното 5:1 пък оформи авторът на последната асистенция - Флоран Товен, който бе точен от дузпа. Червеният цвят на картонът пък видя Реми от състава на гостите.

Снимка 275748

ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ) - МОНПЕЛИЕ 5:1

1:0 Гомис (4"), 2:0 Гомис (19"), 3:0 Роландо (38"), 3:1 Бодебуз (49"), 4:1 Гомис (77"), 5:1 Товен-дузпа (87')

ЧЕРВЕН КАРТОН: Реми (М) -87'

СТАДИОН: "Стад Велодром"

СЪДИЯ: Тони Шапрон

МАРСИЛИЯ: Пеле, Фани, Евра, Роландо, Сакай, Винкьор, Кабела, Товен, Лопес, Ангуса, Гомис (резерви: Самба, Сансон, Дория, Рекик, Сар, Кауи, Махач)

МОНПЕЛИЕ: Пионер, Хилтон, Реми, Русилон, Мукиеле, Сасеньон, Бодебуз, Ласне, Скхири, Иконе, Муние (резерви: Покорни, Паси, Ловет, Журден, Камара, Деплажне,Монгунгу)