Шампионът на Франция Олимпик (Лион) отупа домакина си Льо Ман с 3:1 в мач от 30-ия кръг на Лига 1. „Хлапетата" си осигуриха аванс от два гола до почивката. Резултатът откри Жан-Ален Бумсонг в 18-ата минута, а в 44-ата Карим Бензема удвои. Лионци продължиха да владеят инициативата и голмайсторът Бензема добави ново попадение на сметката си в 57-ата минута. Домакините все пак успяха да пробият шампионската защита и отбелязаха почетен гол. Негов автор стана Талек в 78-ата минута на срещата. Успехът на Олимпик (Лион) го оставя еднолично на върха в класирането с актив от 59 точки.

Един от основните преследвачи на лионци Бордо постигна труден домакински успех над Нанси. Въпреки че гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Бианкалани в 50-ата минута, те успяха да задържат нулевото равенство почти до самия край на двубоя. В герой за жирондинци се превърна Чамак, който реализира в 89-ата минута и вдигна на крака публиката на „Жерлан". С победата възпитаниците на Лоран Блан събраха 56 точки и имат реални шансове за титлата.