Отборът на Пари Сен Жермен продължава с колебливото си представяне. За втори път през тази седмица шампионите завършиха при резултат 2:2. След като "принцовете" се спънаха на свой терен срещу Лудогорец, днес селекцията на Унай Емери не успя да се пребори и с лидера на Лига 1 - Ница.

Дербито се разви по ужасяващ начин за домакините, които до почивката губеха с 0:2. Благодарение на Единсон Кавани ПСЖ се върна в мача, но за повече от хикс многомилионните звезди на тима сякаш нямаха сили, а и достатъчно воля.

Снимка 267611

Ница продължава да е лидер с 40 т., пред Монако с 39, а ПСЖ е трети с 36 пункта.

Началото на дербито бе белязано от фамозни спасявания на гостуващия вратар - Кардианл. Той се намеси вещо при мощен удар от далечно разстояние на Курзава, а впоследствие се хвърли самопожертвувателно при опита за добавка на Кавани. При последвалият корнер на точното място се оказа капитанът Тиаго Силва, който обаче прати коженото кълбо право в ръцете на Кардинал.

Така се стигна до 31-ата минута, в която Ница дочака своя шанс и не сгреши. Младата звезда Сиприен изпълни по гениален начин един пряк свободен удар, който не остави никакви шансове на Алфонс Ареола.

Снимка 267612

В 39-ата минута Единсон Кавани направи един от фирмените си пропуски, след като от изгодна позиция едвам уцели топката и така тя достигна безпроблемно до ръцете на Кардинал.

Шокът за ПСЖ обаче тепърва се задаваше. В добавеното от съдията продължение, дълго подаване внесе огромно неразбирателство между Маркиньос и Тиаго Силва, които подариха топката на Плеа. За него пък остана най-лесното и майсторски прати коженото кълбо в обратния ъгъл на Ареола.

Единсон Кавани се реваншира за своите пропуски веднага след подновяването на играта, когато засече в мрежата остро центриране на Орие и така върна шампионите в мача.

Ел Матадор обаче не спря до тук. В 58-ата минута, макар и с малко късмет, той успя да докара нещата до 2:2. Хесе центрира в наказателното поле на Ница. В опита си да боксира надалеч Кардинал прати коженото кълбо право в гърдите на Данте, след което стигна до краката на Кавани, който на празна врата сътвори най-лесното.

Снимка 267609

В 74-ата минута Кавани прати топката и за трети път в мрежата на Ница, но преди това имаше явна засада на Матюиди и голът справедливо не бе зачетен.

Впоследствие се стигна до нови две засади за парижани при много опасни ситуации пред вратата на гостите.

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - НИЦА 2:2

0:1 Сиприен (32"), 0:2 Плеа (45"), 1:2 Кавани (46"), 2:2 Кавани (60")

СТАДИОН: "Парк де Пренс"

СЪДИЯ: Клеман Тюрпен

ПСЖ: Ареола, Силва, Курзава, Орие, Маркиньос, Матуиди, Мота, Ди Мария, Верати, Криховяк, Кавани (резерви: Трап, Моура, Муние, Максуел, Бен Арфа, Хесе, Огюстен)

НИЦА: Кардинале, Данте, Соке, Перейра, Далберт Енрике, Сар, Белханда, Валтер, Суприен, Плеа (резерви: Марсел, Балотели, Донис, Бодмер, Козиело, Боскали, Бенитес)