Отборът на Ница записа шеста поредна победа в Лига 1, надигравайки с категоричното 4:1 Нант в среща от 11-ия кръг. Така победителите имат вече шест точки преднина на върха на класирането.

Марио Балотели отново показа класата си, като отбеляза едно от попаденията и игра много силно, въпреки че не беше напълно възстановен от контузията, която го извади от предния мач. Две попадения заби Вилан Сиприен, а намиращият се в отлична форма Аласан Плеа добави едно. За "канарчетата" точен бе Емилиано Сала.

Срещата започна отлично за Ница и резултатът бе открит още в деветата минута. Тогава Юнес Белханда изведе Балотели зад защитата, но двама бранители на Нант успяха да блокират нападателя.

Топката обаче стигна до Сиприен, който на открита врата нямаше как да сбърка. В 27-ата Балотели удвои. Италианецът бе изведен на скорост сам срещу вратаря от Жан Микаел Сери и елегантно преодоля Реми Риу. Така Марио вече има шест гола в пет мача от началото на кариерата си в Ница във френския шампионат.

В началото на второто полувреме Нант намали резултата, след като Мариуш Сепински намери Сала, който се разписа. В 60-ата обаче Ница върна преднината си от два гола. При едно центриране на Сери Плеа надскочи вратаря и с глава направи 3:1 със седмото си попадение за първенство. Само пет минути по-късно Балотели изведе елегантно Риакрдо Перейра на скорост и португалецът намери Сиприен на стрелкова позиция, за да оформи крайното 4:1.

По този начин Ница остава на върха на класирането с 29 точки и все още не се е намерил отбор, който да победи играчите на Люсиен Фавър във френския шампионат. "Орлетата" са с шест преднина от Монако и Пари Сен Жермен. Нант от своя страна е на 15-а позиция с 11 точки.