Аржентина изненада неприятно привържениците си, след като допусна загуба с 2:4 от Нигерия в контролна среща, играна в руския град Краснодар. Футболистите на Хорхе Сампаоли поведоха набързо с 2:0 и срещата вървеше според очакванията.

Резултатът срещу Нигерия бе открит от Евер Банега в 27-та минута, който изпълни перфектно пряк свободен удар, а малко по-късно Серхио Агуеро покачи на 2:0. След бърза контраатака голаджията получи успореден на вратата пас от Кристиан Павон и вкара отблизо.

След това обаче дойдоха минутите на африканския отбор, който в 44-та минута върна едно попадение чрез Келеши Ихеаначо след хубаво изпълнение на пряк свободен удар. В 52-та минута Алекс Айоби възстанови паритета, а след изравнителното попадение поведението на защитата на аржентинците стана на моменти комично.

В 54-та минута Брайън Идоу вкара след бърза атака и асистенция на Ихеаначо, докарвайки нещата до пълен обрат. В 73-та минута Алекс Айоби вкара второто си попадение, за да оформи крайното 4:2.

Нападателят на Арсенал унижи Хавиер Масчерано, прекарвайки топката между краката му, преди да реализира последния гол в контролата.