Олимпик Марсилия продължи кошмарната си серия на "Велодром" и на старта на новата кампания. През миналия сезон отборът не успя да спечели 15 поредни домакинства. Снощи в първия кръг той стигна до скучно нулево равенство срещу Тулуза. Макар и без голямата си звезда Висам Бен Йедер, продаден на Севиля, гостите успяха да си тръгнат с точка.

Още на почивката феновете на Марсилия освиркаха своите, които стигнаха само до едно положение през първата част – греда на Кабея в 24-ата минута.

През второто полувреме марсилци не показаха много повече, създавайки само две положения в рамките на минута – между 63-ата и 64-ата минута, твърде недостатъчно за нещо повече от 0:0.

Звездата на Лион Александре Лаказает показа, че се намира в отлична форма в началото на новия шампионат на Лига 1. В двубой от първия кръг на надпреварата "хлапетата" разбиха с 3:0 като гост новака Нанси, а нападателят отбеляза хеттрик.

Лаказет откри резултата в 33-ата минута, когато добави в мрежата една избита от вратаря Ги Н'ди Асембе. В края на първата част пък един шут от аут на Антони Лопеш някак бе оставен от отбраната на Нанси да достигне до Лаказет, който разстреля стража на домакините. В последните моменти на мача пък Жордан Фери подаде на нападателя на празна врата, за да му помогне за хеттрика.

Отборът на Ница стартира с трудна победа с 1:0 над Рен на своя "Алианц Ривиера". Единственото попадение падна в средата на втората част, когато 17-годишният бранител Маланг Сар засече с глава центриране на Жан Микаел Сери и така ознаменува по отличен начин дебюта си в професионалния футбол.

В края на мача гостите от Бретан имаха няколко положения за изравняване, като веднъж и гредата помогна на домакините при удар на резервата Адама Диакаби. Гол на Йоан Гуркюф пък бе отменен заради спорна засада.