Неман (Гродно) беше в зоната на застрашените от изпадане преди двубоя срещу Торпедо (Жодино) и много малко специалисти очакваха домакините да постигнат победа.

Въпреки това момчетата на Игор Ковалевич направиха обрат и се наложиха с 3:1, като по този начин попречиха на Торпедо да се доближи до лидера БАТЕ Борисов.

Срещата започна по-добре за гостите от Жодино и в 10-ата минута Дмитрий Юсов откри резултата. Неман изравни в края на полувремето чрез Глеб Расадкин, който се разписа с глава.

След почивката Жуковский от дузпа в 70-ата минута и Марушич в добавеното време оформиха крайното 3:1.

Така Неман се изкачи на 11-о място с 11 точки и голова разлика 12:12. Торпедо остана на 4 точки от лидера БАТЕ (Борисов) и с 18 пункта и с голва разлика 13:8. Двата водещи тима имат по 10 мача. От кръга имат са се изиграят още 6 двубоя.