Изненадата Нанси се върна на първата позиция в Лига 1, след като победи с 3:1 Монако като гост, благодарение на двата гола на Ким.

В 31-ата минута бразилският нападател с глава изведе тима от източна Франция напред. Исар Диа удвои само 8 минути по-късно, а в началото на втората част Ким вкара второто си попадение с удар в горния ъгъл на вратата на Флавио Рома.

Чешкият нападател на монегаските Ян Колер намали в 74-ата минута, когато вкара гол с глава след асистенция на Хуан Пабло Пино.

Нанси, който разчита на състава си от миналия сезон, има три точки преднина пред шесткратния шампион Лион, който в неделя гостува на третия в таблицата Бордо.

Монако, който допусна четвърта поредна загуба, остава на 8-о място на 9 точки от лидера.