Първото полувреме предложи истински спектакъл от самото начало, като двата отбора мислеха само за атака. За първото попадение бяха нужни само 10 минути игра, а негов автор стана Лисандро Лопеш. Той се възползва от грешка в защитата на Бордо и от близко разстояние не остави шанс на Карасо - 1:0. Радостта на домакините обаче бе кратка. Моторът на Бордо Гуркюф се освободи от опеката на Тулалан и центрира перфектно към Шамак, който с глава изравни резутата - 1:1.

След този гол "хлапетата" отново тръгнаха напред и Делгадо имаше страхотен шанс да вкара, но не успя сам срещу вратаря. На отсрещната врата пък Лорис се размина с топката при центриране, а Шамак не успя да уцели с глава опразнената врата. В тези минути гостите сякаш владееха инициативата, но точно тогава Тремулинас се размина с топката при центриране на Пянич и Бастос наказа Карасо след силен диагонален удар с левия крак - 2:1.

Така и завърши първата част, а първото чисто положение преь вторите 45 минути дойде след час игра, когато Шамак засече центриране отдясно, принуждавайки Лорис да спасява вратата си с котешки рефлекс. В следващите минути Макун изпусна на метър пт голинията, а Вендел щеше да счупи гредата след шут с левия крак. Така се стигна до 77-ата минута, когато Сисоко стреля към вратата, а Шалме изби с ръка - дузпа за Лион, точен Лисандро и 3:1.