Франция надделя без особени проблеми над Португалия с 2:1 на "Стад де Франс", в една от най-интересните футболни срещи от днешния ден, макар и с приятелски, неформален характер.

Контролата между двата гранда на европейския футбол бе решена с гол и асистенция на тарана на Реал (Мадрид) - Карим Бензема, като второто попадение за "петлите" бе дело на Пол Погба.

Другото попълнение на "кралете" от Мадрид - Кристиано Роналдо не успя да се разпише в срещата.

Почетният гол за португалците бе дело на Куарешма, разписал се от дузпа.

След само 3 минути игра домакините на "Стад де Франс" показаха, че ни най-малко няма да се церемонят и не се притесняват от класата на някои от състезателите на съперника, като Бензема даде предимство на французите с гол за 1:0!

Попадението дойде малко изненадващо за гостите, които някак не намираха реална възможност за навременно противодействие на случилото се още на старта в мача.

Многото опити на Роналдо и компания да се върнат в резултата не се увенчаваха с успех, като и след почивката акциите на португалците се оказваха неуспешни.

Нещо повече - в 69-ата минута асистенция на Бензема и последвало попадение на тъмнокожата перла на Ювентус - Пол Погба направиха ситуацията съвсем необратима за гостите, а предимството на Франция бе удвоено - 2:0.

Десетина минути преди края Куарешма бе точен от бялата точка, но това бе и всичко по-запомнящо се в мача.

Ето и всички избраници на двамата треньори:

ФРАНЦИЯ: Манданда, Саня, Евра, Мангала, Варан, Матюиди, Валбуена, Кабай, Погба, Бензема, Гризман

ПОРТУГАЛИЯ: Патрисио, Пепе, Алвеш, Елисеу, Седрик, Тиаго, Нани, Дани, Моутиньо, Гомес, Роналдо