Отборът на Монпелие е новият шампион на Франция! Това е първа историческа титла за основания през 1974-а година тим от Южна Франция, който поднесе голямата изненада в тазгодишното издание на Лига 1.

В последния двубой за сезона Монпелие се наложи с 2:1 като гост над Оксер в драматичен двубой, който на няколко пъти бе прекъсван и по този начин триумфира с титлата, изпреварвайки с 3 точки състава на ПСЖ, който хвърли милиони за селекция, но въпреки това остана в подножието на върха.

Драмата във френския шампионат можеше да бъде пълна, тъй като изпадналия тим на Оксер поведе в 20-ата минута чрез Капо, но Джон Утака хвърли в екстаз гостуващите привърженици в 32-ата минута с изравнителен гол.

По това време ПСЖ губеше като гост на Лориен, като все пак през втората част парижани стигнаха до успех с 2:1 след попадения на Пасторе и Мота.

Въпреки, че мачовете започнаха по едно и също време, футболистите на Карло Анчелоти трябваше да изчакат около 30 минути след последния съдийски сигнал на своя мач, за да разберат съдбата си.

В Оксер феновете на домакините прекъснаха мача още в началото на втората част, когато започнаха да хвърлят предмети към терена. Срещата бе спряна, а играта отново подновена при 1:1, за да се стигне до нови драми по трибуните и нов спиране на мача 15 минути преди края.

След като двубоят бе подновен за пореден път, Джон Утака успя да вкара и второ попадение, с което окончателно даде начало на празника в Монпелие и потопи надеждите на Париж за шампионска титла.

Отборът на Монпелие завършва Лига 1 с 82 точки, докато ПСЖ е втори със 79. Трети е вече бившият шампион Лил със 74-а пункта.

В Европа ще играе и Олимпик Лион, който е четвърти с 64 пункта, а десетката допълват съответно Бордо, Рен, Сент Етиен, Тулуза, Евиан и Марсилия. От френския елит отпадат отборите на Каен, Дижон и Оксер.

Голмайсторският приз в Лига 1 разделят Оливие Жиру от Монпелие и Нене от ПСЖ с по 21 попадения, а трети е звездата на Лил Еден Азар с 20 гола.