Монако постигна минимална победа над Ница. Монегаските се наложиха с 1:0 в в дербито на Лазурния бряг от 26-ия кръг на Лига 1. Димитър Бербатов игра 58 минути за гостите. Неговата смяна Бернардо Силва вкара единственото попадение в мача. Бербатов беше подпомаган в офанзивен план от Матеус Карвальо, за когото това беше и дебют.

Монако игра едно полувреме с човек по-малко след като като Аймен Абденур беше отстранен с директен червен картон за много грубо нарушение срещу Ромен Женвоа.

Голът падна в 85-ата минута след кошмарна грешка в защитата на домакините, когато Силва се отлъсна и стреля с премерен удар с 0:1. След този мач Монако вече е четвърти във временното класиране с 43 точки. Лидерът Олимпик (Лион) е с 51 т.