Монако продължава да затъва в класирането на френското футболно първенство след като в среща от шестия кръг на първенството загуби с 1:2 като домакин от Пари Сен Жермен.

Финалистът в Шампионската лига през 2004 година е налегнат от проблеми не само заради отчайващата си позиция в таблицата на място над зоната на изпадащите с актив от едва четири точки.

Като допълнение ръководството на спонсора на отбора, е подложено на разпити от
френските власти, но въпреки това фирмата няма да оттегли подкрепата си.

Монако започна добре мача и Мохамед Калон откри в 34-та минута след като получи чудесен пас с пета от младия полузащитник Серж Гакпе.

В 41-ата минута на срещата чехът Давид Розенал изравни за гостите, а след това Давид Хелебюик вкара победното попадение в 55-ата минута на двубоя.

Това е първа победа за Пари Сен Жермен в Монако от 1984 година и с нея тимът излезе на 14-то място.  В момента начело е Лион с 16 точки след категоричното 3:1 срещу Лориен в събота.