Отборът на Монако излезе временно начело на френското първенство по футбол, след като завърши наравно 1:1 в гостуването си на Нант и събра 4 точки от първите два кръга.

Камел Мерием изведе Монако напред в резултата в 4-та минута, но след още час игра Клаудиу Кесеру донесе точката за последния шампион преди хегемонията на Олимпик Лион.

Пиер-Андре Жиняк, който изхвърли ЦСКА от Купата на УЕФА преди една година, отбеляза късен гол за победата на Тулуза с 2:1 над Гостуващия Льо Авър.

Гостите поведоха в резултата в 10-та минута с гол на Амаду Аласане, но попадението на Даниел Конгре в 60-та минута донесе равенството. Жиняк обаче вкара победен гол в 87-та минута, когато вече беше твърде късно за нови обрати.

Миналогодишните шампиони от Лион излизат в неделя срещу Оксер, а по-късно тази вечер е дербито на кръга между Пари Сен Жермен и Бордо.

Каен - Валансиен - 3:1
    Лил - Льо Ман - 1:3
    Нант - Монако - 1:1
    Ница - Нанси - 2:1
    Сен Етиен - Сошо - 2:1
    Тулуза - Льо Авър - 2:1
    Пари Сен Жермен - Бордо - 1:0