Убедителен успех с 4:0 записа тимът на Монако, при визитата си на Бордо в среща от 17-ия кръг на френската Лига 1. Така съставът поведе във временното класиране, преди изиграването на останалите срещи.

Джибрил Сидибе (2) след асистенция на Бернардо Силва и Радамел Фалкао (4) рано убиха интригата в мача, а до края на първата част други голове не бяха реализирани.

След почивката отново Радамел Фалкао (50, 63-дузпа) се разписа още два пъти и оформи своя хеттрик. Жирондинци завършиха мача в намален състав, след като в 68-ата минута Оунас получи директен червен картон.

След победата си Монако поведе в таблицата с 39 точки и по-добра голова разлика от Ница, който е с мач по-малко. Бордо е на осмо място с 24 пункта.