Маурисио Почетино дебютира успешно начело на националния отбор на САЩ, който спечели с 2:0 като домакин срещу Панама в контролна среща.

Бившият треньор на Челси бе назначен като селекционер на американците през миналия месец на мястото на Грег Берхалтер, който претърпя провал на Копа Америка.

Американците играха по-добре през втората част и едва четири минути след началото ѝ Юнус Муса реализира дебютния си гол с националната фланелка за 1:0, а вратарят Мат Търнър съхрани крехкия аванс на САЩ със спасявания срещу Едгар Барсенас и Хосе Родригес.

Резервата Рикардо Пепи пък се разписа в добавеното време на срещата за крайното 2:0 в полза на САЩ, чийто следващ мач е срещу Мексико в Гуадалахара във вторник.