Олимпик (Марсилия) взе голямото дерби на френския футбол с ПСЖ. Актуалният шампион на Франция би с 2:1, като всичките голове паднаха през първата част на двубоя.

Марсилия започна по-вихрено двубоя и откри резултата още в 16-ата минута. Автор на попадението стана един от най-опитните - Габриел Хайнце.

Гостите от Париж се активизираха и на свой ред стигнаха до равенството. Клемен Шантом вкара в 27-ата за 1:1.

Победата на Марсилия донесе Андре Айеу в 35-ата минута. След този гол играта бе доста равностойна, като чистите положения пред двете врати не бяха кой знае колко много.

След победата Марсилия остана в борбата за титлата, след като се изкачи на второ място с 51 точки на 4 зад Лил. ПСЖ пък остана на 5-о място без особени шансове за "златото".