Лидерът във френското първенство Монпелие допусна грешка стъпка по пътя към мечтаната титла. Отборът от едноименния град завърши наравно 1:1 у дома срещу коравия тим на Тулуза.

Дерни откри за домакините още в 7-ата минута и изправи на крака феновете по трибуните. „Виолетово-белите" обаче не се предадоха и успяха да стигнат до точката с гол М'Бенге малко преди почивката.

Монпелие не успя да се възползва от численото си превъзходство в последните 5-6 минути, когато Табану от състава на гостите получи червен картон.

Така след този 18-и кръг Монпелие има точка преднина пред Пари Сен Жермен. Столичани обаче са с мач по-малко.

Марсилия пък успя да издрапа с много късмет до успех с 2:1 над Лориен на своя „Стад Велодром".Коне остави гостите с човек по-малко още в 33-ата мин, но въпреки това те поведоха в резултата 13 минути преди края.

Играчите на Олимпик осъзнаха, че са на крачка от голям провал и натиснаха яростно. В 84-ата Валбуена изравни, а в даденото от рефера продължение още един играч на Лориен бе изгонен. Беноа Шейру пък успя да донесе успеха на марсилци секунди по-късно.