Джибрил Сисе реализира хеттрик при разгромната победа на Марсилия с 6:1 над гостуващия Каен в мач от 23-тия кръг на френското футболно първенство.

Така южняците събраха 32 точки и се изкачиха на осмо място в класирането, на 13 зад лидера Лион, който тази вечер гостува на Сент Етиен.

Каен, шести в подреждането, поведе в резултата на "Стад Велодром" във втората минута, когато Жулиен Тудич след центриране на Йон Гуфран в наказателното поле.

В 28-ата минута Сисе изравни с първия си гол в мача след пас на Хуан Анхел Круповиеса.

С два красиви гола на Матийо Валбуена домакините направиха пълен обрат още до почивката. Валбуена вкара от 25 метра за 2:1 в 41-ата минута, а три минути по-късно елегантно прехвърли вратаря на съперника Беноа Косте с параболичен удар от границата на наказателното поле.

С две бързи попадения в 55-ата и в 57-ата минута Сисе оформи хеттрика си и вече има 8 попадения в кампанията.

Самир Насри вкара шести гол за домакините в 80-ата минута след самостоятелна акция от ляво и точен удар по диагонала.

Третият в класирането Нанси не успя да постигне победа в девети пореден мач, след като завърши 0:0 като гост на закъсалия Оксер. Двубоят започна с 30-минутна закъснение заради гъста мъгла.

Четвъртият Ница записа 13-и пореден мач без поражение, след като измъкна 1:1 на терена на Тулуза.

Домакините поведоха в попадение на Доминик Арибаж, който
засече центриране от корнер след малко повече от половин час игра, но минута преди края бразилецът Едерсон изравни с глава също след ъглов удар.