Олимпик (Марсилия) победи Бордо с 2:1 в среща от шестия кръг на френското футболно първенство в Лига 1 и засега успява да поддържа темпото на съименниците си от Лион.  Шампионите има 16 точки в челото на таблицата, с толкова са и марсилци, които заемат второто място заради по-слабата си голова разлика.

Марсилия взе победата в дербито след голове на нападателя Микаел Пажис и на защитника Тайе Тайво. Бордо върна едно попадение от дузпа на Маруан Шамах. На "Стад Велодром" Пажис заби четвъртия си гол от началото на сезона четири минути след началото на второто полувреме като прехвърли елегантно вратаря Улрих Раме.

Нигерийският ляв бранител Тайво удвои аванса на домакините седем минути по-късно, когато стреля силно от пряк-свободен удар. В 64-та минута обаче Тайво спъна за дузпа Жюлиен Фобер. Мароканецът Шамах реализира за 2:1, но Бордо не успя да се добере до нищо повече.

Две минути преди края Фобер получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Уилсън Орума. Монако продължава да затъва в класирането след като  загуби с 1:2 като домакин от Пари Сен Жермен.

Финалистът в Шампионската лига през 2004 година е налегнат от проблеми не само заради отчайващата си позиция в таблицата на място над зоната на изпадащите с актив от едва четири точки.

Като допълнение ръководството на австрийската компания за залагания bwin.com, спонсор на отбора, е подложено на разпити от френските власти, но въпреки това фирмата обяви, че няма да оттегли подкрепата си.

Монако започна добре мача и Мохамед Калон откри в 34-та минута след като получи чудесен пас с пета от младия полузащитник Серж Гакпе. Чехът Давид Розенал изравни за гостите малко преди почивката, а след това Давид Хелебюик вкара победното попадение 10 минути след началото на второто полувреме.

Това е първа победа за Пари Сен Жермен в Монако от 22 години и с нея тимът излезе на 14-то място.