Олимпик (Марсилия) победи с убедителното 5:1 Валансиен на своя "Стад Велодром" в двубой от 23-ия кръг на френската Лига 1. Лучо Гонсалес изведе домакините напред в 33-ата минута, а две минути преди края на първото полувреме Брандао удвои аванса на Марсилия. В 53-ата минута Беноа Шейру направи резултата 3:0, но в 65-ата гостите отбеляха почетния си гол в мача, дело на Карлос Санчес. В 76-ата минута Матийо Валбуена вкара четвърти гол за Олимпик, а в последните секунди топреализаторът на домакините Мамаду Нианг не пропусна да се разпише и да направи загубата на Валансиен още по-тежка.

Олимпик се изкачи на 5-о място във временното класиране с 39 точки, докато Валансиен е 11-и с 32. Лидер все още е шампионът Бордо, но преднината му пред втория Монпелие вече е само 3 точки.