ПСЖ и Олимпик (Марсилия) ще се изправят един срещу друг на финала за купата на страната. Това ще стане на 29-и април на "Стад дьо Франс".

Марсилци разбиха с 3:0 Рен, а столичният тим измъкна 2:1 като гост на Нант.

За ПСЖ това ще бъде шесто участие на финала от 1993-а година насам, а то дойде благодарение на попадението на Педро Паулета четири минути преди края на двубоя.

Паулета подаде и за първото попадение, което беше дело на Фабрис Панкрат в 68-ата минута след завършване на контраатака. Защитникът Мауро Сето обаче изравни 4 минути по-късно.

Марсилия пък направи през първата част най-доброто си първо полувреме от началото на сезона. Звездата на тима Франк Рибери, който се надява да намери място в националния отбор за Световното първенство, даде аванс на тима само след 17 секунди игра. Той взе топката след неразбирателство в защитата на гостите и откри.

Нигерийският бранител Тайе Тайво удвои от фаул 18 минути по-късно, а в края на първата част с отсечен удар Мамаду Нианг направи 3:0.