Петият кръг на френското първенство завърши с голямото дерби между Олимпик Марсилия и Олимпик Лион. На "Стад Велодром" двата отбора не можаха да се победят и срещата завърши 0:0. За равенството повече могат да съжаляват гостите, които пропуснаха множество голови положения.

Още в 6-ата минута Мачей Рибус проби по дясното крило и прати нисък пас към наказателното поле, където Гнали Корне засече топката и тя влезе във вратата, но не с целия си обем. Йоан Пеле я извади на голлинията и главният съдия прецени, че гол не трябва да бъде зачетен.

В 33-ата минута топката влезе в мрежата на Марсилия, но гол отново не беше зачетен. Серхи Дардер стреля от около 25 метра, топката се отклони в крака на Корне, който който беше на няколко метра в засада.

Натискът на гостите продължи и през второто полувреме. В 63-ата минута след центриране от ъглов удар Корентин Толисо изпрати топката с глава в напречната греда с удар от около два метра.

След като Лион пропусна положенията си в самия край на мача Марсилия можеше да грабне трите точки. Буквално в последната минута Клинтън Нджие  излезе сам срещу вратаря Антони Лопеш, който отрази по невероятен начин удара на футболиста на домакините.

Така Лион записа трети пореден мач без успех и остава 9-и със 7 точки. Марсилия от своя страна с второто си реми леко се отдалечи от дъното, като с 5 пункта заема 15-а позиция.