Мъките на Фенербахче в турския шампионат продължават с пълна сила. Истанбулският гранд допусна поражение при визитата си на Коняспор с 0:1, като по този начин остава без триумф в лигата от 25 януари.

Двубоят в Коня се игра без публика заради пандемията от коронавирус, която постепенно настъпва и в южната ни съседка.

Единственото попадение в срещата падна в 41-ата минута, когато точен за домакините беше босненският им голаджия Риад Байч. Нападателят демонстрира голяма класа, след като засече директно от въздуха изчистена точка от Жайлсон и с мощен шут не остави никакъв шанс на Харун Текин.

В Турция отново настояват, че Едвин Джеси ще премине в Бешикташ

Клубът ще чака играчът да стане свободен агент

Селекцията на Ерсун Юнал може да се сърди само на себе си, че не стигна поне до точката. През заветните 15 минути на мача "фенерите" играха с двама души повече заради червени картони на Сахинер и Шкубич, гол в мрежата на Ертугюл Таскиран обаче така и не падна.

Победата измъкна Коняспор от зоната на изпадащите и "орлите" вече са 14-ти с 26 точки. Фенербахче са седми с 40.

КОНЯСПОР - ФЕНЕРБАХЧЕ 1:0

1:0 Байч (41")