Македония разгроми Черна гора с 4:1 в балканското дерби на футболна Европа тази вечер. Контролата бе и дебют за новия селекционер на македонците Игор Ангеловски.

С хеттрик се отличи Александър Трайковски. Той е общо четвъртият футболист в историята с три гола в един мач за Македония. Преди него това са правили Бошко Джуровски срещу Кипър, Дейви Главевски срещу Лихтенщайн и бившият халф на ЦСКА Артим Шакири срещу Босна и Херцеговина.

Македонците решиха всичко в своя полза в края на първото полувреме, когато забиха три бързи попадения. Резултата откри Ванче Шиков от дузпа в 35-ата минута, в 38-ата Трайковски удвои, а отново той бе точен в 40-ата.

Съотборникът на Ивайло Чочев в Палермо доведе нещата до 4:0 в 63-ата минута, а малко преди последния съдийски сигнал Стеван Йоветич върна едно попадение.

Следващата проверка на Македония е във вторник срещу Ливан.