Отборът на Лион завърши годината с нулево равенство срещу Монако в среща от 19-ия кръг на френското футболно първенство в Лига 1. Лидерът във временното класиране, който преследва и шестата си поредна титла, остава спокойно начело в класирането с актив от цели 50 точки и е загубил само 7 от началото на сезона.

Лион е есенен първенец с аванс от цели 15 точки пред втория Ланс, който успя да направи обрат и спечели с 2:1 срещу аутсайдера Ница с голове през второто полувреме на бразилеца Жюси и на нападателя Аруна Диндан от Кот д'Ивоар.

Ланс изоставаше с 0:1, когато сръбският халф Ненад Ковачевич си изпроси втори жълт картон и беше изгонен в 62-ата минута. Ница също завърши мача с човек по-малко след като защитникът Седрик Ворол направи много грубо нарушение срещу Диндан.

Сошо излезе на трето място на 17 точки зад Лион като се наложи над Нанси с 2:1 с две попадения на алжирския халф Карим Зиани.

Лион, който няма победа в последния си мач преди зимната пауза от 2001 година досега, имаше повече опасни положения от Монако, но италианският вратар Флавио Рома успя да се справи с тях.

Пари Сен Жермен направи скучно равенство за 1:1 като гост на Троа и продължава да крета в дъното на таблицата на незавидното 16-о място с актив от едва 19 точки. Амара Диан откри резултата за парижани, но Троа, който е на 18-о място в класирането, изравни чрез Жорж Ба в 74-ата минута.