Лион завърши 0:0 при гостуването си на средняка Ница по пътя към рекордната за Франция седма поредна титла. Два кръга преди края Лион е с 5 точки повече пред конкурента Бордо, който днес гостува на Марсилия.
Шампионите диктуваха събитията срещу Ница, но направиха многобройни пропуски. На два пъти и гредите спасиха вратата на Ница след удари на Жуниньо и Жереми Тулалан.
"Знаем, че Бордо може да съкрати преднината ни на 2 точки, но сме готови да се борим до последно", каза старши треньорът на Лион Ален Перен (вдясно).
Нанси се изкачи на трето място след убедителна победа с 3:0 над предпоследния Страсбург. Това е девета поредна загуба за "елзасците" и по всичко личи, че бившият тим на Емил Гъргоров от следващия сезон отново ще се състезава във втора дивизия.
В битката на изпадащите грандът Пари Сен Жермен завърши 1:1 при гостуването на друг борещ се за оцеляване отбор на Тулуза. Парижани поведоха с гол на Бернар Менди в средата на второто полувреме, но Мохамед Фофана изравни две минути преди края.
ПСЖ остава в зоната на изпадащите с 39 точки и по-лоша голова разлика от Тулуза и Ланс, които също имат по 39 точки. ПСЖ не е изпадал от елита, откакто влезе там през 1974 година.
Лион върна Бордо в играта за титлата
04.05.2008 17:47:46
![Лион върна Бордо в играта за титлата](https://webnews.bg/uploads/images/56/7056/7056/orig.jpg?_=1446811428)
Източник: Ройтерс
MrHyde
на 05.05.2008 в 14:40:33 #1Само да ви кажа, че от тая снимка дето сте сложили никой от двамата вече не играе в тези отбори. Ерик Абидал е в Барселона, а Марама Ваируа е Лориен. Кой ви плаща заплати?