Лион нямаше проблем в гостуването си на Ница в двубой от френското първенство и след успех с 3:1 продължава да е на върха в Лига 1. Шампионите дръпнаха рано в резултата и след попадения на Макун в 17-ата и Бензема в 26-ата минути поведоха с 2:0.

Ница намали чрез Апам в последната минута на първото полувреме, но малко след подновяването на играта след почивката, Сабле от домакините получи директен червен картон и намали шансовете на тима си за нещо повече.

Макун отново се разписа за 3:1 в 79-ата, а пет минути след това Ница остана с девет души след червен картон на Адеилсон. Така с успеха Лион са лидери в класирането с 46 точки от 23 двубоя, следвани от Бордо (42) с 22 мача и ПСЖ (42) с 23 мача.