Бразилският плеймейкър Жуниньо Пернамбукано се разписа с  глава в последните секунди, за да  донесе равенството 1:1 на шампиона Лион на терена на Пари Сен Жермен в изтеглен мач от 35-ия кръг на френското футболно първенство.

Възпитаниците на Жерар Улие събраха 75 точки и имат 20 точки аванс пред втория Бордо, който гостува на Рен.

Жуниньо засече центриране на Сидни Гову в четвъртата минута на даденото от съдията продължение и преодоля Микаел Ландро, който преди това трябваше да направи няколко забележителни спасявания, за да опази вратата си суха.

Столичани поведоха малко след почивката. Едуар Сисе получи пас от Бернар Менди в наказателното поле, спря топката на гърди и от въздуха простреля Грегори Купе.

"Жалко е, че изпуснахме победата по този начин. Вече мислехме, че сме спечелили трите точки, но допуснахме да ни се изплъзнат в края. Все пак това равенство също е ценно за нас", заяви наставникът на ПСЖ Пол Льо Гуен.

Столичани, които нямат загуба в последните си шест мача, са на 15-о място с 42 точки, на 7 точки над опасната зона.

"ПСЖ искаше победата. Те се нуждаеха от добър резултат. Ние обаче не се отказахме до края. Равенството е заслужено", коментира Улие, който през сезон 1985-1986 изведе парижани до титлата.

Бразилският нападател на шампионите Фред беше изнесен на носилка през втората част, след като получи контузия в глезена.