Шесткратният шампион на Франция Лион спечели за 6-и път Суперкупата на страната, след като на своя “Стад Жерлан” се наложи с 2:1 над Сошо.

Срещата между шампиона и победителя в турнира за купата на страната датира от 2002 година, когато Лион започна да доминира във френския футбол.

Мачът беше специална възможност за новия треньор на Лион Ален Перен, който замени на поста Жерар Улие. Още в 13-ата минута обаче словенският национал Валтер Бирса откри за Сошо след самостоятелен пробив. В 20-ата Сидни Гову обаче изравни, а три минути преди края на първото полувреме защитникът Крис с глава след центриране от корнер вкара за 2:1.

Френската професионална лига планираше първоначално мачът да се играе в китайския град Тянцзън, където да се рекламира френския футбол и да се създаде интерес към първенството на Лига 1, подобно на инвазията на английските тимове там.

Двата отбора обаче нямаха време и място в програмите си да направят тренировъчни лагери в Китай, тъй като първенството на Франция стартира идната седмица.