Френският шампион Лион отстъпи с 0:1 при визитата си на Троа в среща от 23-я кръг във френската Лига 1.

Момчетата на наставника Жерар Улие продължават неубедителното си напоследък представяне, след като тимът записа пето поражение в последните си шест мача, като шампионите нямат победа от 14 декември миналата година, когато се наложиха с 4:0 над Ланс.

Бенжамин Ниве отбеляза победният гол за своя тим на „Стад де Лауб" в даденото от съдията продължение.

Въпреки поредното поражение Лион продължава да е лидер с актив от 51 точки, на 11 пред втория Ланс. Троа е пък излезе от зоната на изпадащите с 24 точки от 23 мача.

През седмицата Лион допусна да бъде победен (1:2) в мач от турнира за Купата на Франция, като позволи на Марсилия да отбележи два гола в рамките на четири минути.

В последния мач от този кръг отправилия поглед към върха тим на Олимпик (Марсилия) не успя да се наложи над гостите от Пари Сен Жермен, като срещата завърши 1:1.

В 69-ата минута Джибрил Сисе изведе домакините напред, но Педро Паулета даде точката на тима си след точен удар само 6 минути по-късно.

С тази точка ПСЖ „изплуваха" над линията на изпадащите, като със събраните 21 точки остава на 17-а позиция, докато марсилци отстъпиха до четвъртото място с 37 точки.