В тима на Лион ще посрещнат празниците по възможно на най-лошия начин. Момчетата на Клод Пюел допуснаха неприятно поражение с 1:2 на своя "Стад Жерлан" от Монпелие и съвсем се отдалечиха от първото място.

Гостите изиграха чудесно първо полувреме, в което можеха да поведат при няколко доста добри контри. Закономерното се случи, когато колумбиецът Монтаньо с удар от разстояние откри в 53-ата минута. Треньорът на Лион Пюел реагира мигновенно и пусна в игра Гомис и Пянич, което се оказа сравнително сполучлив ход. Сполучлив дотолкова, че Пянич центрира към черната перла в 83-ата минута и той изравни с глава. Домакините обаче прибързаха да се радват и две минути по-късно бяха наказани. Халфът Марво с премерен изстрел отбеляза за 2:1 при добра атака на Монпелие.

Гостите вече заемат трето място в класирането с 34 точки, докато Лион има 4 по-малко и е шести.