Лион разгроми с 4:1 конкурента си за титлата Лил в първа среща от 7-ия кръг на първенството на Франция.

Два гола за победителите вкара Фред, а Лион има 19 точки от 7 мача. Второто място преди останалите срещи от кръга се заема от Марсилия, а Лил е на шесто място с 10 точки.

Победата е първа за Лион над съперника от август 2004 година насам.

Флоран Малуда откри резултата, след като докопа топката и от воле я прати в мрежата. Тя рикошира в гърба на защитник и след това в гредата. В 25-ата минута Крис си вкара автогол.

Той подлъга вратаря Грегори Купе, след като Абдел Кадер Кейта стреля прострелно. Освен че вкара два гола, Фред изработи и попадението на Жуниньо.

Той взе висока топка от Антоан Ревейер и подаде на сънародника си. Вратарят на гостите Грегори Малицки отрази опасни удари на Ким Калстрьом, Малуда и Жуниньо, но не реагира както трябва при нови два удара на Фред.

Головете на Фред паднаха в разстояние на 7 минути - в 63-ата и 69-ата минута на двубоя.