Шесткратният шампион на Франция Лион се класира за 1/4-финалите за купата на Лигата след победа с 3:1 при гостуването си на Каен.

Кадер Кейта откри в 17-ата минута за гостите, но Гранден изненадващо изравни след половин час игра. Бодмер отново върна преднината на Лион, засичайки с глава центриране от фаул в 76-ата минута, след което резервата Бензема оформи крайния резултат 3 минути преди края.

Следващият съперник на шампионите ще бъде победителят от мача между втородивизионния Ниор и Льо Ман.

ПСЖ пък записа първата си домакинска победа за сезона, побеждавайки втородивизионния Монпелие с 2:0.

Португалецът Педро Паулета отбеляза и двата гола, а вратарят Микаел Ландро спаси дузпа на халфа на гостите Лакомб в 77-ата минута. На 1/4-финалите ПСЖ ще играе с Валенсиен, победил при гостуването си на Рен с 2:0.

Ланс имаше най-тежка задача при гостуването си на Монако, но с попадения на Букари и Кариер стигна до успеха с 2:1. За домакините точен бе Пикион.