Детронирането на неизменния шампион на Франция Лион се отложи за пореден път.

Отборът на Жерар Улие победи и при гостуването в Ница с 4:1. Публиката на "Мюнисипал дю Рей" в средиземноморския град не се е радвала на успех срещу този съперник от 1995/96 година.

Петкратните първенци не срещнаха трудности и с лекота взеха трите точки. С тях Лион събра общо 10 от 4 мача и временно се откъсна от Марсилия и Льо Ман (които играят помежду си на 27 август, неделя).

Марама Ваируа изведе Ница напред с 1:0 (27-а минута), но отговорът на шампионите бе зашеметяващ. Малуда (49-а минута), Бензема (67-а), Тиаго (74-а) и отново Бензема от дузпа (90-а) закръглиха крайния резултат в полза на Лион.

След като в миналия кръг Лион победи Бордо, следващият му сблъсък с по-сериозен съперник е чак на 23 септември - като домакин на Лил.