Отборът на Лион победи Бордо с 2:1 в дербито от 14-ия кръг на френската Лига 1. Шампионите успяха да отбележат двата си гола само за четири минути. От своя страна гостите успяха да стигнат само до почетно попадение.

През по-голямата част от мача Бордо бе по-добрият тим на терена. В 34-ата минута Бензема изведе Лион напред в резултата, след двойно подаване между него и Фред. Четири минути по-късно Калстрьом удвои резултата след красив прехвърлящ удар от границата на наказателното поле.

През второто полувреме гостите от Бордо отново имаха териториално предимство. В 81-ата минута те достигнаха до почетно попадение на резервата Кавенаги.

С този успех Лион запази лидерската си позиция с актив от 33 точки. Бордо е на шесто място с 24 точки.

Лион - Бордо 2:1

1:0 Бензема 34'
2:0 Калстрьом 38'
2:1 Кавенаги 81'

Лион: Лорис, Гасама, Крис, Бумсонг, Ревейер, Жуниньо (Макун 79), Тулалан, Калстрьом, Гову, Фред (Делгадо 61), Бензема

Бордо: Валверде, Шалме, Планус, Диавара, Журиети (Тремулинас 74), Гуфран (Кавенаги 59), Фернандо, Гуркюф, Диара, Уендел, Шамак (Белион 83)

Жълти картони: Фернандо, Планус (Б)