Едерсон и Сесар Делгадо се разписаха в двете полувремена за френските шампиони Лион в гостуването им срещу Гренобъл и помогнаха на тима да остане на първата позиция в класирането на малка преднина пред преследвачите Бордо и Марсилия. Превъзходството на момчетата на Клод Пюел беше усезаемо, като домакините трябва да благодарят единствено на стража си Грегори Вимбе за това, че не претърпяха по-унизително поражение.

Гостите натиснаха от самото начало, като в 9-ата минута Жуниньо тества Вимбе от пряк свободен удар, но вратарят на Гренобъл бе на своето място. Първият гол за шампионите падна след четвърт час игра. Тогава Карим Бензема центрира прострелно и за Едерсон не остана нищо друго освен да изведе тима си напред в резулатата. Единственият шанс за Гренобъл дойде малко преди паузата, когато центриране на Фегули беше засечено с глава, но Уго Лорис спаси без особени затруднения.

След почивката Бумсонг с глава се опита да направи 2:0, но Вимбе с усилия спаси. Но дори и той нямаше какво да стори в 77-ата минута, когато шведът Ким Калстрьом центрира от лявото крило и Сесае Делгадо застигна кълбото и го засече в далечния ъгъл. С това на практика мачът приключи, защото не се виждаше как отборът на българина Христо Янев би вкарал дори и едно попадение. Статистиката сочи, че Гренобъл се е разписвал в мачове от лигата само три пъти от месец октомври насам.

В друг двубой от тази вечер Марсилия без да се напряга особено удари с 2:0 Льо Авър и продължава да дебне грешка на тима на Пюел. Головете на "Велодром" пред 45 891 зрители бяха дело на Матьо Валбуена в 24-ата минута след пас на Беноа Шейру и на централният защитник Ролан Зубар, който се разписа точно след час игра. Той насочи добре топката зад вратаря на гостите Рево, след като Зиани центрира от фаул. Новото попълнение в тима на Ерек Геретс Брандао, който беше закупен през седмицата от Шахтьор Донецк, направи дебют като влезе в 70-ата минута, но не успя да допренесе с нещо по-запомнящо се за новия си отбор.

Третият основен играч в битката за титлата Бордо се наложи, макар и трудно с 2:1 над новаците от Нант. Пред над 26 хиляди зрители Йоан Гуркюф и Маруа Шамак се разписаха за "жирондинците" съответно в 11-ата и 70-ата минути, преди в 90-ата Филип Джорджевич да направи загубата на "канарчетата" почетна.

Така в класирането на върха продължава да бъде Лион с 42 точки, следвам на една от момчетата на Лоран Блан и на четири от Марсилия. В борбата за челните места е и непобеденият в 18 кръга Рен, който с мач по-малко (гостуване на Лил) има изоставане от пет пункта.