Съперникът на Левски в турнира Лига Европа Лил записа първа загуба в шампионата на Франция точно в навечерието на сблъсъка със "сините". Двубоят започна отлично за Лион, като домакините откриха резултата още във 2-ата минута с попадение на Ландро.

В 41-ата минута обаче Лион нанесе втори удар, след като една лошо изчистена топка попадна право на крака на Йоан Гуркюф, който с мощен удар удвои преднината на своя тим. В 53-ата минута Лил успя да намали резултата след чудесно изпълнение на задна ножица от страна на Муса Соу, при който обаче остана сериозно съмнение за засада.

Само 4 минути по-късно Ким Калстрьом бе съборен в наказателното поле за дузпа, реализирана от Лопес за 3:1. В края на мача играч на домакините дори бе изгонен, но и това не помогна на Лил да стигне до точката.