Шампионът на Франция Лион завърши 1:1 като домакин с Марсилия в последната среща от 28-ия кръг в първенство на страната.

Милан Барош откри резултата в 20-та минута, а Мамаду Нианг изравни за гостите в 87-ата. Двамата нападатели имаха шанс да донесат успеха на своя тим, но защитника на Лион Ерик Абидал изчисти от линията удар на Нианг, а вратарят на Марсилия Седрик Карасо спаси два удара на Барош в добавеното време.

Лион вече пет мача няма загуба в първенството, след като преди това записа три загуби в четири срещи. Бордо е единственият тим от първите пет, който постигна победа този уикенд.

Вторият в подреждането Ланс също записа равенство. Момчетата на Франсис Жийо завършиха 1:1 като домакин на последния Седан. Гостите поведоха още във втората минута с попадение на Грегори Пюжол, а капитанът на домакините Сейду Кейта изравни с удар с глава в 30-ата минута.

Пари Сен Жермен пък се смъкна на предпоследното място, след като загуби у дома от Оксер с 0:1. Единствения гол в мача отбеляза Юнес Кабул в 41-ата минута.

В класирането Лион води с 62 точки, с 13 повече от втория Ланс, който има 49, а трети е Лил с 43 точки.