Карим Бензема отбеляза единственото попадение за 7-кратните шампиони от Олимпик Лион, които победиха с 1:0 като гости Сент Етиен в последна среща от четвъртия кръг на френското първенство.

Младата звезда на Марсилия откри резултата в 55-ата минута, което се оказа достатъчно за десетата точка на шампионите в първенството. Това ги нарежда на първото място, редом до преките конкуренти през този сезон Олимпик Марсилия, които се наложиха с 2:1 над гостуващия Сошо.

Карим Зани в 39-ата минута и Баки Коне в 60-ата донесоха успеха на марсилци. Основният голмайстор на гостите за този сезон Мевлут Ердинч отбеляза почетното попадение в 72-та минута.

Гренобъл на Христо Янев дели с още два отбора третото място, след като новаците изненадващо взеха трета победа от началото на шампионата. Те победиха Монако с 1:0 чрез гол на Даниел Морейра.

Другите два отбора са Льо Ман, победил с 4:1 Нант като гост и този на Ница, спечелил с 1:0 в домакинството срещу Валансиен. Вицешампионите от Бордо продължават лошата си серия, като този път загубиха с 1:2 в гостуването си на Лил.

Точен за Бордо беше Фернандо Кавеняги в 28-ата минута, но Фернандес Бастос в
31-ата и Людовик Обраняк в 74-ата минута изпратиха "жирондинците" на седма позиция.

Сент Етиен - Олимпик Лион - 0:1
Лил - Бордо - 2:1
Тулуза - Рен - 0:0