Отборът на Лион победи Бордо с 4:2 в дербито на Лига 1 във Франция.

Шампионите вкараха за 1:0 в 12-ата минута, чрез Матьо Бодмер.

Отново той бе в прегръдките на съотборниците си в 24-ата. Бодмер получи топката на гърди пред наказателното поле на жирординците и с прецизен шут с предна ножица я заби в мрежата на гостите.

Бордо обаче показа, че не е дошъл да губи лесно срещата и намали, чрез Уендъл в 35-ата минута.

Пет минути след почивката Карим Бензема отново изведе Лион напред, но в 60-ата Кавенаги отново намали за гостите, за 3:2.

Това обаче не бе всичко в тази среща, тъй като в продължението домакините отбелязаха и четвърти гол. Негов автор бе Кейта.

Победата осигури аванс от 6 точки на Лион в челото на класирането пред съперника си в днешната среща.

В друга среща от днес Олимпик Марсилия победи Сент Етиен с 2:0 и отново се доближи на три точки до третия в класирането на френското първенство отбор на Нанси. Марсилци са четвърти с 45 точки, а Нанси има три повече на третата позиция.

Матю Валбуена откри резултата в полза на Марсилия в 58-а минута, а Тайе Тайво удвои преднината на домакините шест минути по-късно.

Лион - Бордо 4:2

Лион: Купе, Гросо, Крис, Скилачи, Ревейер, Тулалан, Бодмер, Жуниньо (77' Калстрьом), Бензема (73' Бен Арфа), Кейта и Фред (90' Гову)

Бордо: Раме, Журиети, Диавара, Енрике, Шалме, Уендъл 73' Шамак), Диара, Фернандо, Алонсо (82' Белион), Мику (73' Обертан) и Кавенаги

Стадион: "Жерлан"
Съдия: Стефан Бре
жълти картони: Гросо, Ревейер, Кейта и Фред (Лион); Енрике, Шалме, Алонсо и Уендъл (Бордо)