Шампионът на Франция Олимпик (Лион) постигна пета поредна победа, след като надделя над тима на Пари Сен Жермен с 3:1 в среща от 17-ия кръг на френското футболно първенство и вече има 14 точки аванс пред втория Ланс.

Резултатът откри Силвен Вилтор в продължението на първото полувреме (45+2 минута). Голмайсторът на парижани Педро Мигел Паулета изравни в 59-та минута след перфектно изпълнение на пряк-свободен удар.

Когато двубоят отиваше към равенство Кристиано Крис се оказа най-съобразителен в наказателното поле в 87-та минута и отблизо намери мрежата за 2:1. Минута след това Флоран Малуда реши всичко с диагонален удар и оформи крайното 3:1.

Отборът Лил, който през седмицата победи Милан и продължава на четвърфиналите в Шампионската лига, не успя да се справи със съпротивата на Сент Етиен и завърши наравно 2:2 у дома.

Илан даде преднина на гостите още в 8-та минута, а Матийо Бодмер и Абдул Кадер Кейта успяха да обърнат резултата в 22-та и 52-та минути. В 65-та минута отново Илан вкара и по този начин донесе точката на Сент Етиен.