Бившият тим на Владимир Манчев, Лил ще играе в квалификациите на следващото издание на Шампионската лига.

В мач от последния, 38-ми кръг на френското футболно първенство Лил направи 2:2 като гост на бившия отбор на Георги Иванов-Гонзо, Рен. Равенството бе достатъчно тимът да изпревари преките си конкуренти Ланс и Марсилия.

Александър Фрей вкара два гола за Рен, преди Форже и Бодмер, с голове за Лил в последните десет минути на мача, да възстановят равенството.

Ланс победи с 3:1 у дома Нант, а Марсилия завърши 1:1 с вицешампиона Бордо. Равенството прати марсилци дори извън зоната на отборите, които ще представят Франция в турнира за купата на УЕФА.

Марсилия ще опита да влезе в надпреварата през летния турнир "Интертото".

Главният "виновник" за равенството на Марсилия бе френския национал Франк Рибери, който пропусна дузпа в средата на първото полувреме.

Маулида в 76-ата минута изведе Марсилия напред, но две минути преди края на мача Руис изравни.

Шампионът Лион разгроми Льо Ман с 8:1, а бразилеца Фред се отчете с хеттрик.

Лион и Бордо ще участват директно в следващото издание на Шампионската лига. Лил ще играе квалификации за надпреварата. В турнира за купата на УЕФА, Франция ще представят Пари Сен Жермен (носител на купата на Франция), Ланс и Нанси (носител на купата на Лигата на страната).

От елита изпадат Страсбург, Аячо и Метц. На тяхно място влизат Валансиен, Седан и Лориен.