Един от съперниците на Левски в груповата фаза на Лига Европа Лил удари с 4:1 като гост тима на Ланс. Въпреки убедителния резултат, победата не дойде никак лесно, тъй като чак до 79-ата минута резултатът бе равен.

Лил игра с двама души повече почти през цялото второ полувреме и се възползва от численото си предимство на терена. Жервиньо откри в полза на Лил в 23-ата минута. Руде и Жеема обаче бяха изгонени в 42-ата и 48-ата минута, което направи задачата на домакините невъзможна.

Въпреки това Разак Букари изравни в 61-ата минута и върна интригата в мача. С два гола на резервата Пиер-Ален Фро в 79-ата и 81-ата минута обаче Лил поведе с 3:1, а Жервиньо направи победата на гостите още по-категорична в 87-ата минута.