Големият капитан на Бразилия от 90-те Карлос Дунга е почти сигурният нов наставник на "Селесао". Треньорът бе начело на тима и през 2010-а, когато обаче бразилците бяха елиминирани на четвъртфинал от Холандия (1:2). И все пак - не с 1:7 на тяхна земя, както стана под немския ботуш на световното този месец.

Дунга вероятно ще върне в състава поне един от любимците на нацията Кака и Роналдиньо, оставени извън състава за Мондиал 2014. Макар че преди 4 лета Рони бе изваден от състава именно от Дунга, напомня "Труд".

Една от най-важните задачи на новия селекционер ще е да изгради солиден тим за олимпиадата Рио 2016. На бразилците им тежи, че нямат олимпийска титла във витрината си. След това идва цел №2 - Мондиал 2018 в Русия.

Треньорът е сред организаторите на голям мач, който се чака в Рио де Жанейро днес. На 8-хилядното стадионче "Маноел Шварц", известно като "Ларанжейрас", се срещат местният Флуминензе и английският четвъртодивизионен Екзитър Сити.

Дуелът бележи 100-годишнината на бразилския национален тим. На 21 юни 1914-а сборна формация на щата Рио, наречена "селесао", излиза срещу гостувалите в страната англичани от Екзитър. Повечето играчи в тима на местните са от Флуминензе, а първият гол в мача (2:0 за бразилците) вкарва капитанът на този клуб Освалдо Гомес.

Това попадение остава в историята като първото за "Селесао", наследен по-късно от истински национален тим на Бразилия. А мачът е първи на великия тим, рекордьор с 5 световни титли.

Екзитър гостува днес с едва 18 футболисти заради кризата в клуба, като няма и резервен вратар. "Дано титулярят не се контузи", каза с усмивка мениджърът Пол Тисдейл.

Преди 100 години на трибуните на "Ларанжейрас" е имало 3000 зрители. Сега всички 8 хиляди билета са продадени, като 500 от тях са за гостуващи запалянковци от Екзитър.

Тимовете ще играят в специални ретро фланелки, повтарящи дизайна от онзи мач. Първият удар в двубоя днес ще бъде със същата топка от преди 100 години! Тя се пази в музея на бразилската федерация.