Ланс измъкна едната точка, след като завърши 3:3 при домакинството си на Сент Етиен в среща от 22-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Гостите от Сент Етиен поведоха с 3:0 още след края на първото полувреме след голове на Батефимби Гоми в 15-ата минута и два на Марек Хайнц в 23-ата и 44-ата минута на двубоя.

Домакините обаче не се предадоха и в 66-ата минута Сейду Кейта намали. Две минути преди края на срещата Адама Колибали направи 2:3, а в последните секунди Кейта с втория си гол в мача донесе равенството на своя тим.

Така Ланс не успя да се изкачи на второто място в класирането.

В другата среща от кръга с попадения на Канга Акале и Томас Каленберг през първата част Оксер победи Нанси с 2:0.

Отборът на Нанси продължава слабото си представяне през последните два месеца като има само 5 спечелени точки от последните си осем мача в шампионата и се смъкна на 12-та позиция в класирането с 30 точки от 22 мача. Оксер е 13-ти, на точка след Нанси.

В събота шампионът Олимпик Лион завърши 1:1 с предпоследния Ница.