Ланс се укрепи на второто място след успех у дома над Сошо с 3:1. Домакините решиха изхода на срещата само за две минути в редата на първата част.

Бразилският централен защитник Виторино Илтон откри резултата с глава в 28-та минута след свободен удар на Оливие Монтерубио, а капитанът Сейду Кейта покачи на 2:0 в 30-та минута след подаване на Аруна Диндане.

Монтерубио се отличи с още една асистенция при попадението на Аруна Диндане в 57-та минута, преди защитникът Душко Тошич да вкара почетното попадение за гостите пет минути преди края на двубоя.

Така Ланс продължава да е на 11 точки от лидера Лион, но вече има аванс от 4 точки пред Лил и 6 точки пред Марсилия в борбата за второто място, даващо право на директно участие в групите на Шампионската лига.

В последния мач от кръга Бордо надделя над Марсилия с 1:0 като домакин и се изкачи от 12-о на 7-о място в подреждането. Единственият и победен гол бе дело на Жулиен Фобер в 75-та минута.