Отборът на Лион спечели голямото дерби срещу Сент Етиен. „Хлапетата" се наложиха с класическото 3:0 над вечния си съперник и временно се изкачиха на второто място в Лига 1. В герой за домакините се превърна звездата Алекандре Лаказет, който отбеляза и трите гола в мрежата на Руфие.

Първият от тях падна след 41 минути футбол и бе плод на перфектен пас от страна на Жереми Морел и гениален завършек на френския национал. Трите точки бяха подпечатани точно в  59-ата минута, когато Рафаел стреля силно в съперниковия страж, а Лаказет се оказа на точното място и с безпощадна добавка направи 2:0.

Класиката настъпи в добавеното от съдията продължение, когато капитанът оформи своя хеттрик, възползвайки се от отличен пас на Джордан Фери.

Дербито бе белязано от много сблъсъци и сериозни скандали между двете единадесеторки. Облян в кръв дори се оказа капитанът на гостите Лоик Перен, който изяде сериозен юмрук от страна на Мапуку Янга-Мбива. Сент Етиен можеше да получи още няколко гола в мрежата си, ала поредния си отличен мач изигра стража Руфие.

Победата за Лион е още по-сладка, тъй като това бе и последното дерби на „Стад дьо Жерлан". Припомняме, че от следващия сезон, „хлапетата" ще играят на новия си 50-хиляден стадион.

ЛИОН-СЕНТ ЕТИЕН 3:0

1:0 Лаказет (41'), 2:0 Лаказет (59'), 3:0 Лаказет (90+3')

СТАДИОН: „Стад дьо Жерлан"

СЪДИЯ: Тони Шапрон

ЛИОН: Антони Лопес, Морел, Янга-Мбива, Рафаел, Умтити, Валбуена, Гоналон, Фери, Толисо, Беавю, Лаказет (резерви: Корелин, Бедимо, Гезал, Жале, Дардер, Малбранк, Корне)

СЕНТ ЕТИЕН: Руфие, Берич, Перин, Клер, Асу-Екото, Погба, Клеман, Лемоние, Пайо, Хамума, Ноа Ру (резерви: Мулен, Поломат, Корне, Есерик, Маупай, Монет-Паке, Брисон)