Отборът на ТП Мазембе (град Любюмбаши, Конго) спечели за пети път в своята история Шампионската лига на Африка. На финала, който се игра в два мача при разменено гостуване конгоанците надделяха над ЮСМ (Алжир) с общ резултат 4:1.

След като първия вач като гост Мазембе беше спечелил с 2:1, вчера в реванша пред своя публика той постигна втора победа с 2:0. Мбвана Али Самата откри резултата от дузпа в 74-та минута, а Роже Асал оформи крайното 2:0 в 90 плюс 4 минути.

С тази победа отборът получи правото да играе на Световното клубно първенство. През 2010 г. той вече участва в него, но претърпя загуба от Интер с 0:1.

С петата си титла Мазембе се изравни по този показател със Замалек (Египет), също пет пъти клубен шампион на Африка.