Олимпик Марсилия разгроми с 4:1 Бастия в последен мач от 5-ия кръг на Лига 1. Това беше втора домакинска победа на марсилци под ръководството на Мичел.

Домакините започнаха по-активно и още в 15-ата минута, когато Менди  отправи хубав удар от границата на наказателното поле, топката се отклони в напречната греда и влезе в мрежата.

До почивката опитите на домакините да удвоят резултата бяха без успех. Но веднага след подновяването на играта в 46-ата минута Албертини доведе резултата до 2:0, а в 66-ата минута вкара своя втори гол за 3:0.

Четири минути по-късно Батшуай реализира четвъртия гол за Марсилия в срещата. Бастия стигна само до почетен гол дело на бившия футболист на домакините Брандао.

Марсилия се изкачи на единадесето място с 6 точки, а Бастия остана на девета позиция със 7 точки.